Metamorfoza mieszkania w bloku z lat 60.

Projekt kompleksowy | Praga, Warszawa

Remont mieszkania w bloku z wielkiej płyty oraz niewielki metraż mieszkania względem potrzeb inwestorów niemal zawsze stanową wyzwanie. To typowe stare budownictwo, małe pomieszczenia, pawlacz, niewiele miejsca do przechowywania, rury “na wierzchu” oraz przypadkowo rozmieszczona elektryka.
 
Bardzo ważnym aspektem nowej przestrzeni miała być duża ilość miejsca do przechowywania, której wcześniej po prostu brakowało. By sprostać tym wymaganiom od wejścia pojawiła się zabudowa meblowa kryjąca szafę ubraniową, gospodarczą, a w kontynuacji wygodną zabudowę kuchenną. Zmiana w układzie ścian i otwarcie kuchni na salon sprawiło, że strefa dzienna mieszkania stała się dużo bardziej przestronna. 
W niewielkiej sypialni do tej pory brakowało szafy i wygodnego łóżka. Po przedstawieniu kilku wariantów funkcjonalnych inwestorzy wybrali ten, gdzie udało się zaplanować miejsce na większe łóżko, szafę, a nawet miejsce do pracy. 
 
Mieszkanie zostało skrojone na miarę potrzeb młodej pary. Inwestorzy byli otwarci na odważne rozwiązania co zawsze powoduje błysk w oku architekta. Połączenie stylów sprawdziło się tu idealnie i dało nowy oddech oraz niepowtarzalny charakter wnętrzom.

36 m2

Powierzchnia

24,5 m2

Strefa dzienna

8,5 m2

Sypialnia

3 m2

Łazienka